Poznáte dráč obyčajný?

Dráč obyčajný (latinsky berberis vulgaris) je hustý tŕnistý opadavý ker dosahujúci výšku až 3 metre, pôvodom z Iránu, ale vieme ho nájsť aj v teplejších častiach Európy. Využíva sa ako okrasná rastlina, ale má mnoho liečivých vlastností.


Celá rastlina je jedovatá, okrem elipsovitých červených plodov, ktoré však nie sú vhodné pre deti a tehotné ženy. Obsahuje množstvo vitamínu C a K, alkaloidy (najznámejší je berberín), triesloviny, živice a silice, množstvo organických kyselín ako jablčná a citrónová. Plody sa zbierajú na jeseň úplne zrelé a majú ostrú kyslú chuť. Konzumujú sa čerstvé, ale aj sušené alebo konzervované. Zbiera sa aj kôra, sušená v malých množstvách, vďaka látke berberín (nachádza sa najmä v kôre) pomáha pri pečeňových a žlčníkových chorobách a napríklad pri menštruačných bolestiach, pôsobí aj laxatívne. Zbiera sa na jar alebo jeseň. V technickom priemysle farbí vlnu a kožu. Ale pozor, vo väčších množstvách je kôra naozaj toxická, napriek priaznivým účinkom berberínu.

drac

Bezpečnejšie sú doplnky stravy s berberínom ako podomácky vyrobené produkty. Radšej stavte na plody, ktoré majú vďaka obsiahnutým látkam tiež zdravotné benefity. Zaliate medom vedia pomôcť pri zvýšenej teplote až horúčke, spomenutý vitamín C podporuje imunitu. Priaznivo pôsobia najmä na obličky a močový mechúr. Pozitívne vplývajú aj na trávenie, podporujú chuť do jedla a znižujú vysoký krvný tlak. Plody sa najčastejšie využívajú do čaju, sirupov, džemov a želé. Zdravý čaj si pripravíme zaliatím sušených plodov vriacou vodou a necháme štvrťhodinu lúhovať. Odporúča sa dvojtýždňová kúra v podobe každodenného pitia tohto čaju, potom je pre organizmus dôležitá minimálne týždňová prestávka. Dráč môžeme pridať aj do suchého pečiva a koláčov (napríklad bábovky), poprípade s ním pripraviť kura na pikantný spôsob.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie