Čo je šafran a aké sú jeho účinky?

Slovné spojenie, keď je niečoho “ako šafránu”, určite poznáte. Ale z čoho to vlastne vychádza?

Šafran, najdrahšia korenina sveta, je produkt získavaný z rastliny menom Šafran siaty, latinsky Crocus sativus. Je to trvalka, ktorej kvet má purpurové až fialové sfarbenie a cca 15 cm dlhé, ihličkovité listy. V každom kvete sa nachádzajú 3 červené, približne 3 cm dlhé čnelky - a to je práve ten slávny šafran. Tieto čnelky sa ručne zbierajú, následne sušia a celý tento komplikovaný proces má značný vplyv na výslednú cenu (napríklad na 1 kilo korenia potrebujeme približne 150 000 kvetov). Najväčším producentom šafranu je Irán, ktorý sa vyznačuje aj najvyššou kvalitou, ale toto vzácne korenie môžeme nájsť aj v Maroku, Španielsku, Indii, Číne či Grécku. Teraz sme si odpovedali na otázku “čo je šafran” a poďme si priblížiť, na čo je dobrý a prečo je fajn mať ho vo svojej kuchyni.

 

Blahodárne účinky šafranu

Túto koreninu poznali už starovekí Gréci, Rimania a hlavne bola rozšírená v Oriente. Používali ju ako dochucovadlo pokrmov, farbivo na oblečenie, prímes do parfumov ale aj ako liečivú bylinu. Okrem špecifickej chuti, arómy a farebnosti ponúka aj niekoľko zdravotných benefitov. Napríklad nasledujúce 3 účinky, ktoré platia v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách:

  • priaznivo pôsobí na mužské libido, pohyblivosť spermií a predčasnú ejakuláciu.
  • pozitívne vplýva na stabilitu duševného zdravia a nálady, navodzuje relaxáciu a znižuje pocit únavy
  • harmonizuje ženský reprodukčný systém, stabilizuje menštruačný cyklus a PMS

šafran pravý - ajori.sk

 

Šafran sa delí na 3 typy:

 1. Negin

 Je najdrahší a najcennejší, má silný činiteľ sfarbenia (viac ako 230). Ručne sa zbiera začiatkom sezóny a skladá sa iba zo sýtočervených čneliek, od ktorých sa oddelí žltá časť.

Šafran - Negin

 

2. Sargol

Tento je druhým “naj” na trhu, taktiež sa skladá iba z červených čneliek a od predchádzajúceho typu sa odlišuje iba rýchlosťou spracovania. Voľným okom rozdiel nespoznáte, zisťuje sa iba testami v laboratóriu.

Šafran - Sargol

3. Poushal

Tu sa využíva aj žltá časť čnelky. To zapríčiňuje hlavne slabšiu farbiacu schopnosť.

Šafran - Poushal

 

Zaujal vás šafran a chceli by ste ho vyskúšať? Vyberte si z našej ponuky.

 

Kvalitný Šafran z Iránu

Kvalitný šafran z Iránu

ZOBRAZIŤ

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie