O nás

Ako už vyplýva zo sloganu – kúsok Perzie priamo k vám domov, značka Ajori prináša do slovenských domácností zmes orientálnych vôní a chutí, ktorým vládne najdrahšie korenie na svete – šafran. Spolupracujeme s Medzinárodnou šafranovou organizáciou vo Viedni, ktorá zabezpečuje vzdelávacie aktivity v oblasti pestovania, spracovania a využitia šafranu.

Vďaka získanému kontaktu na spoľahlivého obchodného partnera sme spoznali čaro šafranu. To bolo jedným z dôvodov, prečo sme sa pustili do práce – umožniť aj slovenským spotrebiteľom nakúpiť si kvalitné perzské produkty za prijateľnú cenu. Niektoré produkty mnoho z vás už pozná ale stále sú tu niektoré, s ktorými sa ešte musíte zoznámiť. Rýchlo ste si obľúbili zelený, alebo čierny čaj so šafranom, voňavú ryžu  alebo med so šafranom no a v neposlednom rade naše eso - šafran. 

Vďaka priamemu kontaktu na dodávateľa šafranu sme schopní ponúknuť nielen prvotriednu kvalitu, ale aj priaznivú cenu. Šafran, ktorý ponúkame, pochádza z rodinnej farmy v Iráne, na ktorú máme osobný kontakt a patrí medzi prvé organické šafranové farmy v krajine. 

Okrem šafranu máme pre vás pripravené množstvo ďalších jedinečných produktov z Perzie, ktorými môžete ozvláštniť vašu kuchyňu. Snažíme sa objavovať stále nové recepty, v ktorých môžete vyskúšať naše produkty. Ingrediencie v receptoch sú bežne dostupné v obchode, resp. je možné si ich zakúpiť v našom e-shope. Každý recept je odskúšaný najskôr v našej domácej kuchyni a až potom ho publikujeme na našej stránke. Cieľom je, aby sme najskôr sami vedeli, ako jedlo chutí, resp. ak mu niečo chýba, vylepšili ho a až následne odporúčali. Nakoľko máme v tíme profesionálneho kuchára, ktorý je kreatívny a má vášeň pre kombináciu rôznych surovín a chutí, môžete sa tešiť aj na originálne a netradičné recepty.

V prípade, že ste ešte nezistili dôvod, prečo siahnuť po tomto červenom zlate, naše ďalšie články vám ho ponúknu. Keď sme pri tom červenom zlate, slovo ajori v perzštine znamená “tehlová červená”, čo celkom vystihuje farbu šafranu.

Ak prevádzkujete gastronomické služby alebo predajňu a máte záujem s nami spolupracovať, neváhajte nás kontaktovať, máme pre vás pripravený špeciálny cenník. Našim cieľom je obojstranná spokojnosť a dobrý pocit zo vzájomnej spolupráce, pretože obchod je úspešný vtedy, keď sú víťazmi obidve strany.

 

ajori - kúsok perzie