Sladké a zdravé datle

Datle. Druh ovocia rastúci na datľovníku, podlhovastého tvaru a tmavohnedej farby. Datle tvoria na Blízkom Východe a v Severnej Afrike významnú zložku miestneho jedálničku. Medzi najväčších producentov patrí Irán, Tunisko, Egypt, Irak, Španielsko a Maroko.

Často sa s nimi v obchodoch stretávame v sušenom stave, ale aj čerstvé obsahujú veľmi malé množstvo vody. Zo 70% ich tvoria len sacharidy a tak sú rýchlym a zdravým zdrojom energie pre organizmus. 100 gramov datlí obsahuje cca 425 kcal, sú preto výborné na povzbudenie pri fyzických aktivitách a na rýchle zasýtenie. Sú skvelá náhrada sladkých maškŕt, ktoré nemajú pre organizmus takmer žiadne benefity. Napriek ich sladkosti nezvyšujú hladinu cukru v krvi.

 

datle

 

Okrem cukrov sú datle bohaté aj na draslík, železo, meď, horčík, fosfor a napríklad aj vitamín B6, ktorý prispieva k lepšiemu fungovaniu mozgu- zlepšuje pamäť a koncentráciu mysle. Znižujú riziko kardiovaskulárnych ochorení (napríklad ateroskleróza) a tiež vysoký krvný tlak. Sto gramov datlí obsahuje až tretinu odporúčanej dennej dávky vlákniny, čím napomáhajú tráveniu a priaznivo pôsobia pri zápche. Vďaka antioxidantom zmierňujú zápaly v bunkách. Napriek ich energetickej hodnote dokážu konzumáciou pred spánkom pomôcť s nespavosťou. Ale nezabudnite si dobre vyčistiť zuby, kvôli cukrom môžu datle vytvárať zubný kaz.

Vplývajú aj na pokožku a vlasy. Vitamíny C a D obsiahnuté v datliach zabezpečujú pružnosť kože a tým bojujú proti jej predčasnému starnutiu. Železo má vplyv na krvný obeh, podporuje prekrvenie pokožky hlavy a tým stimuluje rast vlasov. Ženy v tehotenstve by mali datle určite zaradiť do svojho jedálneho lístka. Obsahujú množstvo kalórií, ale zároveň majú vysokú nutričnú hodnotu. Zabraňujú ranným nevoľnostiam a vzniku hemoroidov. Tiež sú známe posilňovaním maternicových svalov v posledných mesiacoch tehotenstva. Datle sú veľakrát súčasťou raw koláčov a tort, sušené datle sa dajú pomlieť na múku. Vyrába sa z nich aj pálenka Bukha a z kvetov palmové víno.

Ako datle skladovať?
V prípade sušených vyberajte také, ktoré neboli chemicky ošetrené a skladujte ich na suchom mieste. Vydržia niekoľko mesiacov a vákuovo uzavreté aj rok, v mrazničke dlhšie.
Čerstvé datle, ktoré nájdete u nás, sú mäkké a šťavnaté. Tie skladujte v chlade a vydržia až niekoľko týždňov. 
 

Chutné čerstvé datle

Chutné čerstvé datle

ZOBRAZIŤ

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie