Vplyv šafranu na mužskú potenciu

V súčasnosti sa čoraz viac upriamuje pozornosť médií aj odborníkov na zníženú schopnosť reprodukcie mladých. Aktuálny životný štýl rozhodne neprispieva celkovo k zdraviu jednotlivcov a čoraz viac sa rozpráva o neschopnosti splodiť dieťa aj u mladých párov. Problém sa čoraz častejšie objavuje aj na strane mužov (30% prípadov), každým rokom má priemerný muž o 1,5 - 3 % menej pohyblivých spermií v ejakuláte. K tomu sa čím ďalej, tým viac sa pridávajú aj poruchy erekcie, poruchy libida alebo predčasná ejakulácia. 

šafrán pre mužov

 

Účinky šafranu sú širokospektrálne a niekoľko štúdií potvrdilo pozitívny vplyv aj na mužskú plodnosť a zlepšenie sexuálneho života. V jednom výskume zistili, že už po 10 dňoch pravidelného užívania šafranu sa mužom zlepšila erekcia a sexuálna apetencia (túžba). Čo sa týka plodnosti, v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (ES) č.1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách, platí, že šafran zlepšuje kvalitu a pohyblivosť spermií. Tým výrazne zvyšuje šancu uspieť pri snahe o splodenie dieťaťa, napríklad aj v kombinácii s kvalitnými doplnkami výživy (vítamín E, multikarotén, vitamín C, zinok, B komplex). Samozrejme negarantujeme okamžité výsledky po pár týždňoch, ideálne je vytrvať aspoň pol roka a prispôsobiť tejto snahe celkovú životosprávu.  Šafran môžeme teda celkovo označiť za univerzálny liek na zlepšenie mužského pohlavného života.

 

V závere by sme radi odporučili pánom, aby odložili známu modrú tabletku a radšej si uvarili zelený alebo čierny čaj so šafranom. Dámy, ak chcete, aby sa večer partner venoval vám a nie futbalu, skúste pripraviť na večeru šafranové rizoto alebo sladké lievance so šafranovým medom. A najlepšie bude, keď šafran zaradíte do svojho jedálnička na pravidelnej báze, aby sa dosiahol čo najlepší efekt. Taktiež by sme radi pripomenuli aj náš starší článok o šafrane a duševnom zdraví, pretože duševná pohoda a uspokojivý sexuálny život je základom spokojného manželstva.

Zelený šafranový čaj

Zelený šafranový čaj 24ks

ZOBRAZIŤ

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie