Ako sa pestuje naša kvalitná ryža?

Vedeli ste, že na svete existuje viac ako 40 000 druhov ryže? Vo všeobecnosti však existujú iba dva druhy: guľatozrnná a dlhozrnná. Ryža, ktorú ponúkame v našom eshope  je dlhozrnná a konkrétne perzský druh Aromatic Tarom (podobná našej Basmati).

Pochádza z rodinnej farmy z oblasti Kaspického mora. Má výraznú, čistú ryžovú arómu a veľmi dobre chutí aj samotná bez mäsa, či zeleniny. Je úplne čistá, bez pridaných chemikálií a preto má aj svoje nároky na uskladnenie. Je potrebné ju skladovať na suchom a chladnom mieste, pretože teplo jej nesvedčí. Vzhľadom k tomu, že nie je striekaná žiadnou chémiou, ktorá by ju chránila pred škodcami, dlhšie pôsobenie na teplom mieste by mohlo spôsobiť napadnutie ryže hmyzom.

Ryžové pole v Iráne

Prečo je táto ryža taká výnimočná a voňavá? Hlavným dôvodom je to, že pochádza z druhej kultivácie. Poďme sa teda pozrieť na to, ako sa pestuje ryža. Prvá kultivácia začína vo februári, kedy sa semienka ryže sadia do vody, prikryjú sa fóliou a nechajú sa vyrásť. V marci už ryža dosahuje výšku približne 20 cm a presádza sa na ryžové polia v trsoch, ktoré sú od seba vzdialené asi 20 cm. Ryža narastie do výšky 140 – 150 cm, využíva sa však iba vrchných 20-25 cm, podobne ako napríklad pšenica. V júli sa ryža zbiera pomocou kombajnov a odváža do továrne na ďalšie spracovanie.

Vzhľadom k tomu, že ryža vyžaduje veľa vody, pôda je premočená a nie je možný prístup autom na pole, ryža sa z polí odnáša ručne na veľkých fóliách, ktorú ťahajú muži a následne ju nakladajú na autá. Celý proces pestovania trvá asi 6 mesiacov. Druhá kultivácia začína hneď v júli, kedy sa zasadia semienka do vody. Na konci júla sa ryža opäť presádza na ryžové polia a v októbri sa zbiera.

Zber ryže ručne na poli

Tento druhý proces je rýchlejší, ako pri prvej kultivácii (cca 4 mesiace), pretože intenzívne svieti slnko, voda je teplá, dni sú dlhé, čo prispieva nielen k rýchlejšiemu rastu a dozrievaniu ryže, ale uvedené faktory ovplyvňujú aj chuť a vôňu ryže. Možno teda povedať, že vďaka slniečku je ryža z druhej kultivácie voňavejšia a chutnejšia.

 

Recept na prípravu výbornej šafranovej ryže nájdete čoskoro v  našich receptoch na blogu. Treba však podotknúť, že táto ryža pri príprave vyžaduje viac vody, ako sme zvyknutí používať (približne 2 poháre vody na 1 pohár ryže). Výborne chutí pripravená spolu s dráčom obyčajným alebo zmesou sušených byliniek, namixovaných priamo pre ryžu. Dráč aj zmes byliniek takisto nájdete v našom eshope.

 

Kvalitná Ryža z Iránu

Kvalitná ryža z Iránu

ZOBRAZIŤ

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie