Tajomný kardamóm a jeho schopnosti

Kardamóm, korenina pôvodom z Indie, je hneď po šafrane druhou najvzácnejšou koreninou. Z Indie sa rozšíril ďalej po Ázii, ale aj do Egypta, Grécka. V našich podmienkach sa dopestovať nedá, patrí medzi najdrahšie dovážané koreniny.

Ako korenina sa využíva jeho plod (tobolky so semenami),  či už celý alebo mletý. Má príjemnú vôňu a sladko-korenistú chuť, ktorá niektorým pripomína mentol. Za pravý kardamóm označujeme zelený kardamóm, ostatné sú len príbuzné a podobné veľkosťou (napr. čierny kardamón). Jeho aróma výborne doplní omáčky a šaláty, mäso a tradične sa pridáva aj do kávy či čaju. Dobre poslúži pri pečení a ozvláštniť ním môžete aj džemy či kompóty pripravené doma.

Semená, oleje a extrakty z kardamónu majú obdivuhodné účinky na zdravie,  z ktorých mnohé sú podložené výskumami. Kardamón obsahuje množstvo vitamínov (B, C), vápnik, železo, fosfor a napríklad zinok. Znižuje vysoký krvný tlak vďaka vysokému obsahu antioxidantov, ktoré zároveň zmierňujú zápaly v tele. Antioxidanty tiež zlepšujú kvalitu pokožky, spomaľujú jej starnutie a chránia ju pred poškodením.

kardamom mlety

Kardamón odvápňuje obličky a pôsobí ako prevencia proti ich ochoreniam. Obsahuje látky podporujúce funkciu niektorých enzýmov, ktoré bojujú proti rakovine. Ochraňuje tráviacu sústavu pred rôznymi chorobami, nadúvaním a zabezpečuje jej správne fungovanie.

Zabraňuje prekysleniu organizmu, napríklad z laktózy v mliečnych výrobkoch. Kardamóm sa často pridáva do žuvačiek, pomáha proti zápachu z úst a podporuje celkové dentálne zdravie. Mnohé roky sa tradične používal na liečenie zápalov v ústnej dutine.

Je aj známym afrodiziakom, najmä pre mužov. Znižuje hladinu cukru v krvi a môže pomáhať s chudnutím. Pomáha bojovať proti anémii a podporuje imunitu. Tiež pravidelným oplachovaním vlasov tinktúrou s obsahom kardamónu posilňuje vlasy a napomáha ich regenerácii, sú po ňom jemné a lesklé. 

Kardamóm je vhodný na konzumáciu takmer pre všetkých, jeho odporúčaná denná dávka je 1 mocca lyžička, čo je približne ½ čajovej. Keďže sa jedná o drahšiu koreninu, asi málokto bude túto dennú dávku dodržiavať, avšak nebojte sa ním ozvláštniť svoje pokrmy a nápoje. Je taktiež zložkou obľúbenej zmesi korenia - garam masala, ktorú môžete využiť v rôznych exotických receptoch. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie