5 dôvodov, prečo piť šafranový čaj

Krátky oddych nad šálkou horúceho čaju padne vhod. Ráno, poobede aj večer. Možno kávičkári budú oponovať, ale keď príde choroba aj oni si uvaria čaj s medom a citrónom. Pitie čaju nie je len záležitosťou hydratácie ale aj určitým rituálom.

Dnes vám predstavíme 5 dôvodov, prečo si uvariť šafranový čaj:

  • Nezameniteľná chuť. Šafran má svoju typickú arómu, chuť a samozrejme farbu. V čaji oceníme hlavne vôňu a chuť, obľúbený čaj s pridaním pár nitiek šafranu poskočí na nový level. Prekvapíte nielen svoje chuťové poháriky ale aj zdravie. Účinky šafranového čaju si priblížime v nasledujúcich bodoch.
  • Zlepší náladu. Ako sme už písali v staršom článku, šafran priaznivo pôsobí na duševnú pohodu, náladu, únavu a pomáha zrelaxovať. Preto ak máte za sebou náročný deň, šafranový čaj je tá správna voľba.
  • Pomôže mužskej plodnosti. Šafranový čaj dokáže zvýšiť libido, zlepšiť pohyblivosť spermií a niektoré štúdie ukazujú aj zlepšenie erekcie a predčasnej ejakulácie. Detailnejšie informácie nájdete aj v našom staršom článku.

cierny-zeleny-caj-so-safranom

  • Harmonizuje ženské hormóny. Keď raz za mesiac príde PMS, tak pravidelné pitie šafranového čaju pomôže ukludniť rozhádzané hormóny a pohodlnejšie prežiť toto obdobie. Taktiež zvyšuje ženské libido a má aj pozitívny účinky pri menopauze, viac sa dočítate v staršom článku.
  • Podporí zdravie. Ďalšie účinky šafranového čaju sú zatiaľ predmetom vedeckého skúmania, ale niečo načrtnúť môžeme. Šafran je antioxidant, čiže pomáha bojovať proti pôsobeniu voľných radikálov. Skúma sa jeho pozitívny účinok pri boji s rakovinou. Tiež sa overuje jeho priaznivý vplyv na zrak, konkrétne na zhoršenie videnia do blízka vplyvom veku. Šafranový čaj na oči určite neuškodí, skôr pomôže. Taktiež sa zistil jeho vplyv na zníženie chuti do jedla, čiže môže byť užitočný ako čaj na chudnutie. 

 

Toto by bola naša odpoveď na otázku na čo je čaj zo šafranu dobrý a prečo ho piť. Dúfame, že sme vás presvedčili a najbližší čaj si obohatíte o pár nitiek šafranu. Prípadne si môžete rovno objednať zelený alebo čierny čaj so šafranom v nálevových vrecúškach, čo zaručí dokonalý pomer čaju a šafranu.

Zelený šafranový čaj

Zelený šafranový čaj 24ks

ZOBRAZIŤ